En profiteer van
Walk in Friday
Come by our office every
month with your questions!
WIF on Tour
We will come to you to help
you with your questions.
Support
Do you have an issue? Our support
desk is happy to help you.
Training
You will get training
from our experts.
Zpět na přehled

Trh práce v roce 2019: 7 trendů a inovací, které změní nábor

Categories: novinky

Rok 2018 skončil, a tak je nejvyšší čas se podívat jaké budou trendy a změny na trhu práce v letošním roce. Sestavili jsme seznam 7 trendů a změn, které očekáváme letos na hlavní scéně a na co byste jako náboráři měli být připraveni.


#1 Specializovaní náboráři

Talentovaní lidé se stávají čím dál tím vzácnějšími a mimo to jsou na vzestupu i neobvyklé profese. Což je z velké části díky automatizaci a rozvoji nových technologií. Jen si představte Dron pilota, CyberSecurity specialistu nebo Blockchain developera. Slyšeli jste o nich před pěti lety? Asi ne! Většina Čechů pravděpodobně nemá v těchto oblastech zkušenosti a najít je bude pro náboráře v budoucnu velká výzva.


#2 Chatboti

Chatboti pomalu stále více přebírají náš náborový svět! Nepanikařte, poskytnou vám spoustu výhod. Chatboti jsou na vašich webových stránkách k dispozici 24/7 a nabízejí pomoc. Mohou pomoci návštěvníkovi najít vhodnou pozici díky konkrétním otázkám, což mu může zpříjemnit návštěvu vašeho webu. Chatboti za vás udělají otravnou administrativní práci, takže tím získáte čas na to důležité: osobní kontakt.


#3 Nábor prostřednictvím sociálních sítí

Mileniálové dělají své první krůčky na trhu práce. Generace, která vyrostla s veškerým komfortem internetu a kde se společenský život odehrává především online. Cliché: jako firma, musíte být tam, kde je vaše cílová skupina. Náborář, který tráví celý den na svém mobilu, již není výjimkou. Pravděpodobně píše kandidátovi prostřednictvím služby Messenger! A nezapomeňte na video. Video-pohovor se stává normou, mileniálové to už nejspíš nebudou mít nikdy jinak!


#4 Maximální zážitek kandidáta

Napjatý trh práce dává kandidátům tu možnost být ještě více kritičtí k vaší organizaci náboru. Neodpověděli jste v určitém časovém úseku? Je snad problém jinde během náborového procesu? To je, ale škoda, protože jinde je spousta dalších volných pracovních míst. Propojení náboru a marketingu je již v plném proudu a v budoucnu jejich důležitost ještě poroste. Budeme muset vytasit veškeré možné „zbraně“ k dosažení dokonalého náboru!


#5 Zdroje náboru

Když už mluvíme o trendech, nesmíme opomenout velká data. Ta už dnes, ale takovým trendem nejsou. OTYS nicméně stále více vidí trend ve způsobu využívání těchto dat: je stále důležitější přesně vědět, odkud kandidáti přicházejí (zdroj náboru). S nedostatkem vhodných kandidátů na trhu je to důležitější než kdy jindy; nechcete přeci, aby váš cenný rozpočet na nábor byl zbytečně rozházen!


#6 Personalizované pracovní pozice

Zůstaňme ještě chvíli u výše zmíněných dat. Už nějakou dobu je možné zobrazovat reklamy dle chování uživatelů online. Což se prolíná i do pracovních pozic. Cílem je oslovit lidi, kteří aktivně nehledají práci. Hledá firma zrovna JavaScript specialistu? Pak se tedy musí podívat na uživatele vyhledávající informace týkající se JavaScriptu a kde je vyhledávají, aby se jim cíleně ukázala zmíněná pracovní pozice.


#7 Změny v benefitech a zvýšování mezd

Myslíme si, že letošním trendem bude i nadále zvyšování mezd. Pozitivní ekonomické podmínky v kombinaci s trhem orientovaným na kandidáty znamenají zrychlený nárůst mezd. Zaměstnanci mají více možností a obrovské množství volných pracovních míst usnadní změnu práce. Zaměstnavatelé budou tedy muset kopat hlouběji a investovat více do svých zaměstnanců, než budou pokušeni konkurencí!

Recent blog articles
at20.2.2019 15:15
3208 views | 2 reactions
at10.1.2019 12:00
686159 views | 6 reactions
at18.10.2018 10:17
3285 views | 0 reactions

Reactions (6)

Fewmaymn 26.10.2022 5:28
Дарим Вам электронный билет ГосЛото. Испытайте удачу! Заберите ваш билет: https://tranvimipitor.ga/XRK8ptGV/
Дарим Вам юбилейный лотерейный билет! Переходите и заберите: www.tinyurl.com/2f2telq3 14.10.2022 23:20
4xXHj8W o11T 5EMX2GH di1ztNm 9owP p3V8hen
Fewmaymn 29.9.2022 6:55
Подравляем! Лотерейный Билет на Ваше имя оказался выигрышным! Заберите свой выигрыш: https://conctremvorshellchoosor.ga/HTQSQFJD/
Fewmaymn 19.9.2022 15:06
Поздравляем Вас с Победой в ГосЛото! Открыть Ваш выигрышный билет: https://dispeucandeje.ga/XB4ds1D6/
Fewmaymn 6.9.2022 13:18
Добрый день! Напоминаем о Вашем выигрышном билете ГосЛото! Заберите свой выигрыш: https://conctremvorshellchoosor.ga/oraH7sjG/
Направляем Вам Письмо о том что принят вердикт обеспечить Вам некую сумму. Обезопасьте себя! Обязательно пройти шаги зайдя на основную страницу в момент до 2 дней.Не пропустите момент! . В случае просрочки Ваш доступ в систему будет заблокирован!Переход н 6.3.2021 4:25
1fcGHVX dZnr xmiUWdk g9G3cMZ JQX5 gYJcck1

React

Autor
Daniela Rakova
Datum zveřejnění
10-01-2019
Přečtení
686158
Comments: 6
Sdílení:
Zajímají vás naše služby?

Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy, případně se u vás osobně zastavíme a zdarma předvedeme náš produkt.

 

Kontaktujte nás

Copyright 2022 © Otys CZ   |  Omezení zodpovědnosti   |  Terms of agreement   |  Sitemap

Zajímají vás naše služby?

Kontaktujte nás

Leave us a messageWe're available to help you
Consultant

Sorry

There is nobody online. Fill out the form below so we can contact you.

Thanks

Thank you for filling out the information, we will get in touch with you.