10 výhod online náborového softwaru

By: Raková 26.5.2017

Categories:novinky,

Jste náborář? Pak jistě moc dobře víte, jaké to je, když se uchází o jednu pozici více než 10 kandidátů – projít takový objem dat je časově náročné a vy byste z toho div neměli noční můry. Skvělým řešením pro všechny tyto problémy je online náborový software. Tento článek vám vysvětlí, jak vám může takový online náborový software usnadnit a urychlit práci:

 

1. Zvyšte svoji produktivitu

Používáním klasických způsobů náboru musíte být často přítomni v kanceláři a mít přístup k počítači nebo dokonce tištěným materiálům. Použitím online náborového softwaru můžete značně zlepšit svoji produktivitu. Online náborový software, stejně jako OTYS, zahrnuje cloudovou technologii, díky které se můžete připojit pomocí svých laptopů nebo mobilů, klidně i na cestách – což vám umožní efektivně pracovat kdykoli a odkudkoli!

 

2. Vylepšete svůj sociální dosah
V dnešní době sociálních sítí a online světa je velmi důležitý i sociální dosah náboru. Pomocí náborového softwaru se můžete připojit k platformám sociálních sítí, jako jsou Facebook, Twitter, nebo Linkedin a oslovit tak širší spektrum potenciálních kandidátů. 

 

3. Udělá za vás nudné úkoly a vy ušetříte čas
Existuje mnoho zdlouhavých úkolů, které je třeba provést během náboru – papírování, vyplňování formulářů apod. Náborový software vám pomůže urychlit celý administrativní proces a zkrátit potřebnou dobu k dokončení těchto monotónních a časově náročných úkolů.

 

4. Zlepšete úroveň své komunikace a efektivitu

Během náboru je velmi důležité rychle reagovat a efektivně komunikovat s potenciálními kandidáty. Náš software nabízí hned několik nástrojů k usnadnění komunikace a umožňuje automatizovat věci, jako jsou automatické e-maily. Používáním náborového softwaru výrazně zlepšíte své komunikační kanály a udržíte díky němu kandidáty v tzv. smyčce.

 

5. Shromažďujte efektivně data kandidátů

Náborový software nejčastěji použijete k přijímání žádostí uchazečů z vícero zdrojů, jako jsou pracovní portály, vlastní webové stránky apod. Využijete jej tedy k shromažďování důležitých dat kandidátů. Ty můžete následně analyzovat a zlepšit tím proces náboru. Mimo to získáte i užitečné informace, jako jsou například odpovědi kandidátů, kolik lidí vidělo vaše inzerce, nebo kolik lidí se celkově o danou pozici ucházelo. Náborový software, zefektivní celkový tok dat a ukáže vám spoustu užitečných informací.

 

6. Zautomatizujte si procesu náboru

S online náborovým softwarem se zbavíte některých manuálních částí náboru. Široká škála různých úkolů se dá zautomatizovat a naplánovat na určité časy či datumy. S takovou automatizací se budete moci věnovat dalším aspektům, jako je posouzení seznamu kandidátů, a především vedení pohovorů.

 

7. Najdete lepší kandidáty

Hlavní výhodou je, že najdete vhodnější kandidáty a nebudete ztrácet čas s tzv. non-startéry. Přizpůsobíte si totiž vyhledávání dle kritérií, a nejdete tak přesně kandidáta jakého potřebujete s vynaložením minimálního úsilí.

 

8. Zlepšíte firemní strategii

Častým problémem náboru bývá použitá strategie k získání uchazečů – možná jste do teď nabírali špatný typ lidí, nebo jen hledali na špatných místech. Používáním náborového softwaru můžete zanalyzovat své vyhledávací strategie a podívat se na to, kde vám nábor upadá. Software poté můžete použít znovu a zlepšit nábor na míru tomu, koho hledáte.

 

9. Vytvářejte jedinečná pracovní místa

Vytvořit zajímavé a oku líbivé náborové inzeráty je velmi důležité. Pokud nejste zrovna kreativní psavec, můžete využít různé služby copywritingu, kde napíší inzeráty za vás. Nicméně, náborový software vám může pomoci sestavit inzerát na míru tomu, jakého člověka na pozici hledáte dle vámi nastavených kritérií.

 

10. Dostanete se, k čemu potřebujete 24 hodin denně 7 dní v týdnu

Během náborového procesu toho spoustu tisknete a ukládáte, a ještě většinou na jedno místo (např. počítač). A tak pokud se rozhodnete pracovat mimo pracovní dobu a kancelář, musíte domů či kamkoliv jinam táhnout spoustu vytištěných materiálů. Za to do online náborového softwaru se můžete dostat prakticky kdykoliv během dne a z jakéhokoliv zařízení, což značně zvýší vaši produktivitu a umožní vám reagovat na dotazy a reakce uchazečů blesku rychle.

 

Jako jedinou nevýhodu bych asi jen podotkla, že potřebujete neustálé připojení k internetu, jinak si s naším softwarem moc nepohrajete :) 

Nicméně pokud jste dočetli až sem, tak jistě usoudíte, že jako firmě nebo personální agentuře vám online náborový software přinese opravdu hodně. Zefektivníte s ním celkový proces náboru, a tak i svou celkovou účinnost. Tak už dál neváhejte a sjednejte si s námi demo!